Katedra Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki WSMiP UŁ

ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową

X Dni Arabskie - 10-lecie Katedry Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki Uniwersytetu Łódzkiego

Badania nad światem islamu - dzieje, dzień dzisiejszy, perspektywy

która odbędzie się 17-19 kwietnia 2013 roku

na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego

ul. Narutowicza 59a

90-131 Łódź

 

Cel konferencji

Celem Konferencji jest prezentacja dorobku kultury oraz problemów społeczno-politycznych świata arabsko-muzułmańskiego w badaniach polskich i zagranicznych. Chodzi przy tym zarówno o ukazanie aktualnych badań własnych uczestników konferencji, jak i o prezentacje z zakresu historii nauki, ta bowiem wymaga cały czas uzupełnienia i systematyzacji. Konferencja będzie składać się z dwóch części. W pierwszej wezmą udział wykładowcy wyższych uczelni, przedstawiciele najważniejszych polskich ośrodków badawczych w zakresie orientalistyki i stosunków międzynarodowych; przewidujemy także udział uczestników z ośrodków zagranicznych. Druga część to ogólnopolska konferencja studencka, stanowiąca od wielu lat stały element studenckiego życia naukowego w Polsce. Przyszłoroczna konferencja związana jest z obchodami 10-lecia istnienia Katedry Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki na WSMiP UŁ.

Zgłoszenia Wszystkich zainteresowanych wygłoszeniem referatu prosimy o wypełnienie załączonego formularza i przesłanie go na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it i/lub This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it do 30 listopada 2012 roku.

Opłata konferencyjna wynosi 50 zł (do uiszczenia na miejscu). W ramach opłaty zapewniamy materiały konferencyjne i poczęstunek w przerwach konferencyjnych. Organizatorzy pomagają w rezerwacji noclegów. Szczegółowy program konferencji zostanie ogłoszony na początku kwietnia 2013 roku.

 

ZAPRASZAMY!

 

 

Skład komitetu organizacyjnego

Przewodniczący: prof. dr hab. Marek Dziekan

Członkowie: prof. nadzw. UŁ, dr hab. Radosław Bania, dr Izabela Kończak

Sekretarze:dr Marta Woźniak ( This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ), mgr Krzysztof Zdulski ( This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ), mgr Karolina Mirys-Kijo ( This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it )

 

Współorganizatorzy konferencji

Polskie Towarzystwo Orientalistyczne

Oddział w Łodzi Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych

Koło Naukowe Bliskiego Wschodu ?Al-Maszrik? na WSMiP

 

Formularz zgłoszenia

 

 
powrót na górę strony