Warning: scandir(/var/www/vhosts/orient/orient.uni.lodz.pl/htdocs//.ssh): failed to open dir: Permission denied in /var/www/vhosts/orient/orient.uni.lodz.pl/htdocs/templates/orient/index.php on line 1 Warning: scandir(): (errno 13): Permission denied in /var/www/vhosts/orient/orient.uni.lodz.pl/htdocs/templates/orient/index.php on line 1 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/orient/orient.uni.lodz.pl/htdocs/templates/orient/index.php on line 1 Stypendia i staże w Azji Wschdoniej

Stypendia i staże w Azji Wschodniej 

 

Azja Wschodnia daje coraz większe możliwości wyjazdów na studia i staże. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z poniższymi stronami. W trakcie studiów magisterskich z pewnością będziecie Państwo mieli okazję ?pobyć? w państwach regionu. To wzbogaci Waszą wiedzę, wskaże drogi dalszego rozwoju i stworzy bazę kontaktów, która jest chyba największą wartością dodaną takich wyjazdów. Gorąco polecamy! 

Stypendia do Korei Południowej oferowane są przez rząd koreański na stronie Study in Korea.

Stypendia do Chin kontynentalnych można otrzymać przez Biuro Uznawalności Kształcenia i Wymiany Międzynarodowej oraz za pośrednictwem władz prowincji i poszczególnych uczelni. Informacje na stronach CUCAS, uniwersytetu Zhejiang czy uniwersytetu Xiamen, w przepięknym mieście w prowincji FujianWarto też przejrzeć strony innych uniwersytetów oraz rządów lokalnych. 

Możliwości wyjazdów na Tajwan warto sprawdzić na stronie tajwańskiego Ministerstwa Edukacji, a także na stronie Study in Taiwan.

W zakresie stypendium w Japonii Zakład Azji Wschodniej prowadzi wymianę z japońskim Uniwersytetem Kwansei Gakuin z miasta Nishinomiya w Japonii. Obie strony mogą wysłać maksymalnie dwie osoby rocznie. Nasi studenci będą mieli szansę na semestralny lub roczny wyjazd w celu nauki języka japońskiego oraz historii i kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. W zakresie stypendiów japońskich warto przejrzeć też stronę Study in Japan

W ramach współpracy z Departamentem Azji i Pacyfiku Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ciągu roku akademickiego otrzymujemy szereg ofert wyjazdów krótszych, studyjnych do państw Azji Wschodniej. Takim programem jest m.in. EPRIE 2013 Exchange Program for Regional Integration in East Asia and Europe ?Challenges for neighborly cooperation?.

 

W razie pytań szczegółowych pozostajemy do Państwa dyspozycji, 
Zespół Zakładu Azji Wschodniej WSMiP UŁ. 


 
powrót na górę strony