Warning: scandir(/var/www/vhosts/orient/orient.uni.lodz.pl/htdocs//.ssh): failed to open dir: Permission denied in /var/www/vhosts/orient/orient.uni.lodz.pl/htdocs/templates/orient/index.php on line 1 Warning: scandir(): (errno 13): Permission denied in /var/www/vhosts/orient/orient.uni.lodz.pl/htdocs/templates/orient/index.php on line 1 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/orient/orient.uni.lodz.pl/htdocs/templates/orient/index.php on line 1 Myśl polityczna w islamie
There are no translations available.

"Myśl polityczna w islamie - tradycja i współczesność"

Wykład prof. Marka Dziekana

Klub Krytyki Politycznej w Łodzi zaprasza na kolejny z niekończącego się cyklu wykładów Perspektywy krytyczne. Tym razem podejmiemy niezwykle ważny w kontekście bieżących przemian politycznych w krajach muzułmańskich temat.

 

"Myśl polityczna w islamie - tradycja i współczesność"

wykład prof. Marka Dziekana

16 marca, środa, godz. 18.00

Pałac Biedermanna

(Instytut Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych UŁ), ul. Franciszkańska 1/5 (wejście od ul. Północnej), sala 202 (aula, 2 p.)

 

Muzułmańska myśl polityczna wywodzi się z najstarszej tradycji muzułmańskiej mającej swe korzenie w Koranie i wypowiedziach proroka Muhammada. Dziedzictwo to kształtowało w pełni polityczne myślenie muzułmanów w dawnych wiekach, a od początków XIX wieku zaczęło na rozmaite sposoby mieszać się z koncepcjami wywodzącymi się z tradycji europejskiej, czasem je dość specyficznie afirmując, częściej zaś przeciwstawiając się im. Jak ten proces przebiegał, na czym polega jego prowadząca do nieporozumień specyfika i jakie są jego skutki dla współczesności - tego właśnie będzie dotyczyło spotkanie.

Partnerem spotkania jest Międzywydziałowe Koło Teoretyków Kultury.

 

 

 
powrót na górę strony