Katedra Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki WSMiP UŁ oraz KN Bliskiego Wschodu ?Al-Maszrik?

mają zaszczyt zaprosić na konferencję naukową

XI Dni Arabskie

Ciągłość i zmiana w świecie islamu

która odbędzie się 20-21 maja 2014 roku

na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego

ul. Narutowicza 59a

90-131 Łódź

 

Celem Konferencji jest prezentacja dorobku kultury oraz problemów społeczno-politycznych świata arabsko-muzułmańskiego w badaniach polskich i zagranicznych. W konferencji wezmą udział zarówno naukowcy reprezentujący polskie i zagraniczne ośrodki badawcze w zakresie orientalistyki i stosunków międzynarodowych, jak i studenci. Panele ułożone zostaną tematycznie i poświęcone zagadnieniom historycznym, politycznym, gospodarczym i kulturowym. Młodzi adepci nauki będą mieli możliwość wystąpić wraz z uznanymi autorytetami, uzyskując bezcenne doświadczenie oraz kontakty. Przewidziane są również imprezy towarzyszące, popularyzujące kulturę arabską.

Wszystkich zainteresowanych wygłoszeniem referatu prosimy o wypełnienie załączonego formularza i przesłanie go na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2014 roku.

Opłata konferencyjna wynosi 70 zł w przypadku studentów i doktorantów i 130 zł w przypadku doktorów i profesorów (do uiszczenia na miejscu). W ramach opłaty zapewniamy materiały konferencyjne i poczęstunek w przerwach konferencyjnych. Organizatorzy pomagają w rezerwacji noclegów. Szczegółowy program konferencji zostanie ogłoszony na przełomie kwietnia i maja 2014 roku.

 

ZAPRASZAMY!

 

 

Formularz zgłoszenia

 

 
powrót na górę strony