Zaproszenie na VIII Dni Arabskie w Łodzi

Katedra Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki UŁ oraz Koło Naukowe Bliskiego Wschodu ?Al-Maszrik? zapraszają studentów oraz doktorantów do zgłaszania tematów wystąpień na VIII Dni Arabskie pt. ?Nie tylko Śródziemnomorze. Polityczne i społeczne problemy świata islamu?.

Celem konferencji jest prezentacja dorobku kultury oraz politycznych i społecznych problemów świata arabsko-muzułmańskiego, jak też szeroko pojmowanych interakcji tegoż ze światem Zachodu. Konferencja będzie składać się z trzech części. W pierwszej wezmą udział wykładowcy wyższych uczelni, przedstawiciele najważniejszych polskich ośrodków badawczych w zakresie orientalistyki i stosunków międzynarodowych. Druga część to ogólnopolska konferencja studencka. Przewidywana jest także część o charakterze artystycznym.

Konferencja odbędzie się na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ w Łodzi w dniach 13-14 kwietnia 2011 roku.

Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony Katedry Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki, wypełnić i nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 10 marca 2011 roku na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Najlepsze publikacje ukażą się drukiem.

Opłata konferencyjna dla prelegentów wynosi 50 zł i pokrywa udział w konferencji, poczęstunek oraz materiały konferencyjne (płatne na miejscu). Dla słuchaczy wstęp wolny.

Istnieje możliwość zarezerwowania noclegu/-ów.

Kontakt:

Sekretarz konferencji ? mgr Krzysztof Zdulski: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.