Warning: scandir(/var/www/vhosts/orient/orient.uni.lodz.pl/htdocs//.ssh): failed to open dir: Permission denied in /var/www/vhosts/orient/orient.uni.lodz.pl/htdocs/templates/orient/index.php on line 1 Warning: scandir(): (errno 13): Permission denied in /var/www/vhosts/orient/orient.uni.lodz.pl/htdocs/templates/orient/index.php on line 1 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/orient/orient.uni.lodz.pl/htdocs/templates/orient/index.php on line 1 XI Dni Arabskie

Katedra Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki WSMiP UŁ oraz KN Bliskiego Wschodu ?Al-Maszrik?

mają zaszczyt zaprosić na konferencję naukową

XI Dni Arabskie

Ciągłość i zmiana w świecie islamu

która odbędzie się 20-21 maja 2014 roku

na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego

ul. Narutowicza 59a

90-131 Łódź

Celem Konferencji jest prezentacja dorobku kultury oraz problemów społeczno-politycznych świata arabsko-muzułmańskiego w badaniach polskich i zagranicznych. W konferencji wezmą udział zarówno naukowcy reprezentujący polskie i zagraniczne ośrodki badawcze w zakresie orientalistyki i stosunków międzynarodowych, jak i studenci. Panele ułożone zostaną tematycznie i poświęcone zagadnieniom historycznym, politycznym, gospodarczym i kulturowym. Młodzi adepci nauki będą mieli możliwość wystąpić wraz z uznanymi autorytetami, uzyskując bezcenne doświadczenie oraz kontakty. Przewidziane są również imprezy towarzyszące, popularyzujące kulturę arabską.

Wszystkich zainteresowanych wygłoszeniem referatu prosimy o wypełnienie załączonego formularza i przesłanie go na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2014 roku.

Opłata konferencyjna wynosi 70 zł w przypadku studentów i doktorantów i 130 zł w przypadku doktorów i profesorów (do uiszczenia na miejscu). W ramach opłaty zapewniamy materiały konferencyjne i poczęstunek w przerwach konferencyjnych. Organizatorzy pomagają w rezerwacji noclegów. Szczegółowy program konferencji zostanie ogłoszony na przełomie kwietnia i maja 2014 roku.

ZAPRASZAMY!

Formularz zgłoszenia