ŻYCIE STUDENCKIE

Życie studenckie nie kończy się rzecz jasna uczestnictwie w zajęciach. Studia na specjalizacji orientalnej to dużo więcej...

Imprezy

Lokalizacja Wydziału, w samym centrum dzielnicy uniwersyteckiej, sprzyja dobrej zabawie po zakończeniu zajęć. W ciągu kilku minut można się znaleźć na położonej nieopodal ulicy Piotrkowskiej lub w miasteczku akademickim na Lumumbowie.   

O studencką integrację dba również Samorząd Studentów, który na naszym Wydziale działa niezwykle prężnie. Samorząd organizuje wiele okolicznościowych imprez dla studentów, w tym tradycyjny grill wydziałowy, Beach Party,  Orient Express Party... Szczegóły znajdziesz na stronie Samorządu.

Koła naukowe

Z naszą specjalizacją związane są dwa koła naukowe: Koło Naukowe Bliskiego Wschodu ?Al- Maszrik" oraz Koło Azji Wschodniej.

Oba koła serdecznie zapraszają osoby zainteresowane, oferując możliwość uczestnictwa w specjalnych prelekcjach, konferencjach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, a także w wyprawach naukowych.

Wyprawy

Studia na specjalizacji orientalnej to też możliwość bezpośredniego poznawania Orientu poprzez uczestnictwo w organizowanych przez koła naukowe wyprawach. W ostatnich latach zorganizowane były wyjazdy do Chin oraz na Syberię. Obecnie organizowana jest wyprawa "Wzdłuż Mekongu - Indochiny 2009." Więcej na stronie: www.wzdluzmekongu.blog.pl.

Wydziałowa Liga Piłkarska

Na naszym Wydziale od kilku lat funkcjonuje również, bardzo profesjonalnie zorganizowana, Wydziałowa Liga Piłkarska. Co tydzień na sali Szkoły Mistrzostwa Sportowego, wspierane gorącym dopingiem kibiców, rywalizują drużyny piłkarskie złożone ze studentów naszego Wydziału. Organizowane są także mecze pokazowe z udziałem wykładowców. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie WLP.

 
powrót na górę strony